17 października 2009 - Uniwersytet Otwarty AGH

Uniwersytet Otwarty AGH rozpoczyna 21 już rok swojej działalności wykładem swojego inicjatora i kierownika prof. zw. dr hab. Jana W. Dobrowolskiego tradycyjnie w sobotę w dniu 17 października 2009 r. o godz.10.45, w Pawilonie B-2,w Sali 110 (posiedzeń Rady Wydziału Mechaniki i Robotyki AGH). Wykład ten będzie w szczególności nawiązywał do interdyscyplinarnej współpracy w zakresie zapobiegania niedoborom pierwiastków niezbędnych dla zdrowia w diecie i organizmie człowieka. Będzie on dotyczył także aktualnych kierunków współpracy specjalistów i społeczeństwa w zakresie profilaktyki skażeń środowiska i łańcucha pokarmowego człowieka metalami o wysokiej toksyczności, oraz zapobiegania nieuleczalnym chorobom cywilizacyjnym. Wątek ten nawiązuje do prekursorskich inicjatyw prof. J. Aleksandrowicza rozwijanych przy udziale różnych uczelni Krakowa. . Jednocześnie wykład będzie stanowił przegląd najnowszych badań w tym zakresie przeprowadzonych w różnych krajach, a prezentowanych na Konferencji w Uniwersytecie Ateńskim która zakończy się 15 października br.

Kolejnym wykładowcą w tym samym dniu będzie doświadczony specjalista w zakresie nowoczesnej rehabilitacji, były dyrektor ogólnopolskiego Akademickiego Centrum Rehabilitacji dr Eustachy Gadula. W swym wykładzie dokona on próby syntezy działań zmierzających do integracji refleksji nad bioetycznymi i naukowymi , oraz praktycznymi przesłankami dla optymalizacji leczenia na przykładzie niektórych często występujących schorzeń.

Po wykładach przewidziana jest dyskusja.

Wykłady Uniwersytetu Otwartego AGH są bezpłatne i dostępne dla zainteresowanych zarówno dla kandydatów na studia i nauczycieli, studentów i pracowników, emerytów, oraz wszystkich zainteresowanych.

17.10.2009 r.

godz. 10.45

Prof. dr hab. Jan W. Dobrowolski (AGH)

Ochrona środowiska i zapobieganie chorobom (w świetle interdyscyplinarnej Międzynarodowej Konferencji w Atenach 13-15.10.2009)

godz. 12.30

Dr Eustachy Gadula (b. dyr. ACR)

Teoretyczne i praktyczne aspekty integracji w medycynie

0 komentarz(e/y):

Prześlij komentarz

 
◄Design by Pocket, BlogBulk Blogger Templates